close
تبلیغات در اینترنت
کافه جک جدید - 3
چت روم

کافه جک جدید - 3

-

کافه جک جدید

امروز چهارشنبه 28 آذر 1397 شما در فان20 هستید.

با عضویت در سایت به جمع دوستان فان20 بپیوندید و مطالب خود را به اشتراک بگذارید

بعد از عضویت می توانید در چت روم فان20 با دوستان خود گفتگو کنید

24

شعر زیبا و عاشقانه از محمد علی بهمنی ، شنبه 03 مهر 1395

شعر زیبا و عاشقانه از محمد علی بهمنی

 • شعر زیبا و عاشقانه از محمد علی بهمنی

  شعر زیبا و عاشقانه از محمد علی بهمنی

  شعر زیبا و عاشقانه از محمد علی بهمنی 

  اگر اهل شعر و ادبیات آن هم از نوع عاشقانه باشید حتما تاکنون شعرهای ناب و زیبای محمد علی بهمنی را خوانده اید. محمدعلی بهمنی (زادهٔ ۲۷ فروردین ۱۳۲۱ در دزفول)، شاعر و غزل‌سرای ایرانی است. بسیاری بر این عقیده‌اند که غزل‌های او وام‌دار سبک و سیاق نیما یوشیج است. نخستین شعر بهمنی در سال ۱۳۳۰، یعنی زمانی که او تنها ۹ سال داشت، به چاپ رسید.

  لبت نــــه گــــوید و پیداست مـی‌گــــوید دلــــت آری

  که اینسان دشمنی ، یعنی که خیلی دوستم داری

   

  دلت مــــی‌آید آیا از زبانی این همه شیرین

  تو تنها حرف تلخی را همیشه بر زبان آری؟

   

  نمی‌رنجـــــم اگــر باور نداری عشق نابم را

  که عاشق از عیار افتاده در این عصر عیاری

   

  چه می‌پرسی ضمیر شعرهایم کیست آنِ من

  مبادا لحـــــظه‌ای حتــــی مرا اینگونــه پنداری

   

  ترا چون آرزوهایم همیشه دوست خواهم داشت

  بـــه شرطی کـــــــه مرا در آرزوی خویش نگذاری

   

  چــــــه زیبا می‌شود دنیا برای من اگر روزی

  تو از آنی که هستی ای معما پرده برداری

   

  چه فرقـــی می‌کند فریاد یا پژواک جان من

  چه من خود را بیازارم چه تو خود را بیازاری

   

  صدایی از صدای عشق خوشتر نیست حافظ گفت

  اگـــــر چــــه بر صدایش زخمـــها زد تیـــــــغ تاتاری

   


23

انسان هایی که به بهشت جاودانه می روند ، شنبه 03 مهر 1395

انسان هایی که به بهشت جاودانه می روند

 • انسان هایی که به بهشت جاودانه می روند

  انسان هایی که به بهشت جاودانه می روند

  انسان هایی که به بهشت جاودانه می روند 

  خداوند به انسان های نیکوکار و نیک کردار خود وعده بهشت را داده است که در آن جا همراه با نعمت های فراوان جاودان خواهند شد. تبلیغ دین، بیش از هر چیز نیازمند فهم صحیح دین است. اگر تبلیغ بر اساس برداشتهای خطا و یا التقاطی از دین بنا نهاده شود؛ نه تنها موجب رشد دین نخواهد شد بلکه بیشترین ضربه را به دین وارد خواهد کرد.

  در یکی از آخرین کلیپ هایی که در شبکه های اجتماعی پخش شده است، می گویند: همه انسان ها به بهشت خواهند رفت و اصولا مقصد نهایی انسان بهشت است. ایشان جهنم را به بیمارستانی در مسیر بهشت تشبیه می کنند. به نظر ایشان فرد گناهکار مجرم نیست،

  بلکه بیماری است که برای استفاده از نعمت های بهشت، نیازمند درمان است و این درمان در جهنم صورت خواهد گرفت. بر همین اساس است که آنان جهنم را نشانه ای از رحمت خداوند می شمارند؛ نه خشم و غضبش.

  تشبیه ملائکه عذاب به پرستاران!!
  این که جهنم برای برخی موقتی بوده و در حکم پاک شدن آنها از آلودگی ها و پلیدی ها را دارد و نهایتا به بهشت وارد می شوند درست است همان طور که پیامبر (صلی الله و علیه وآله) می  فرمایند: (اعتقاد به) ولایت علی (علیه السلام) حسنه ای است که با وجود آن سیئات هرچقدر که باشند ضرری نمی زنند،

  مگر آن ضررهایی چون مصیبت های دنیوی، و بعضی از عذاب های اخروی که برای پاک شدن به اهل معصیت می رسد. (بحارالانوار، ج8، ص352)

  بنابراین تشبیه آن به بیمارستان از این لحاظ مشکلی ندارد، اما تشبیه فضای روانشناختی آن با بیمارستان و تشبیه ملائکه عذاب، با پرستاران صحیح نیست، هرگز برخورد ملائکه عذاب با جهنمیان  مثل برخورد دلسوزانه یک پرستار با بیمار نیست، بیمار نقشی در ابتلاء خود ندارد،

  اما اینان در ابتلائشان مقصرند: «وَ جَحَدُوا بِها وَ اسْتَیْقَنَتْها أَنْفُسُهُمْ ظُلْماً وَ عُلُوًّا»؛ (و آنها را در حالى كه باطنشان به الهى بودن آن معجزات یقین داشت، ستمكارانه وبرترى  جویانه انكار كردند) لذا وقتی که درخواست خروج از جهنم می کنند، چنین پاسخ می شنوند: «رَبَّنَا أَخْرِجْنَا مِنهْا فَإِنْ عُدْنَا فَإِنَّا ظَالِمُونَ *

  قَالَ اخْسَواْ فِیهَا وَ لَا تُكلَّمُون»؛ مى  گویند: پروردگارا! تیره بختى و شقاوت ما (جهنمیان می گویند) پروردگارا! ما را از دوزخ بیرون آر، پس اگر [به بدى  ها و گمراهى  ها] بازگشتیم، بى تردید ستمكار خواهیم بود * [خدا] مى  گوید: [اى سگان!] در دوزخ گم شوید و با من سخن مگویید. (مومنون:23/106-108)

  جهنم جای بدی نیست!!
  این سخن هرگز در تعالیم اسلام پذیرفتنی نیست و مخالف صریح هزاران آیه و روایت است.به راستی این سخن چگونه با هزاران آیه و روایتی که انسان را از جهنم بیم داده و او را به دوری از آن فراخوانده اند قابل جمع است؟ آیا بر خلاف منطق خود قرآن نیست که می فرماید: «وَ أَنذِرْهُمْ یَوْمَ الاَزِفَةِ إِذِ الْقُلُوبُ لَدَى الحْنَاجِرِ كَاظِمِینَ مَا لِلظَّالِمِینَ مِنْ حَمِیمٍ وَ لَا شَفِیعٍ یُطَاع »؛

  و آنان را از روز نزدیك بیم ده، آن گاه كه [از شدت ترس ] جان ها به گلوگاه رسد، در حالى كه همه وجودشان پر از غم و اندوه است. براى ستمكاران هیچ دوست مهربانى و شفیعى كه شفاعتش پذیرفته شود، وجود ندارد! (غافر:40/18)

  آیا با وجود این آیات می توان جهنم را بیمارستانی دانست که جای بدی نبوده و به درستی و از روی دلسوزی با انسان رفتار می شود؟!

  جایگاه اعراف چگونه توجیه می شود؟

  در این نگاه یک بهشت همگانی و یک جهنم بیمارستانی وجود دارد که همه را برای بهشت آماده و مهیا می سازد، دیگر چه نیازی به جایگاهی میان بهشت و جهنم وجود دارد در حالی که در قرآن به چنین جایگاهی تصریح شده است (اعراف:7/46-48) جایگاهی که علاوه بر امامان معصوم که محیط بر محشر هستند،

  برخی انسان هایی که خوبی ها و بدی های یکسانی دارند در آن مستقر می شوند تا تکلیفشان روشن شود(ر.ک سبحانی، جعفر، منشور جاوید، ج5،ص528و529) آیا طبق این تحلیل نمی بایست اینان نیز در جهنم بیمارستانی مستقر شده و بعد از پاک شدن وارد بهشت شوند؟ پس چرا اعراف؟
  انسان هایی که به بهشت جاودانه می روند

   جهنم هفت طبقه دارد و هر چه پایین‌تر برود، جای افراد بدتر است

  جهنم خالی از عذاب است
  سخنرانی در شبکه های مجازی سیخ داغ و چوب داغ و امثال آن را در جهنم نفی کرده، و به طور ضمنی جهنم را خالی از عذاب هایی معرفی می کند بلکه صرفا مکانی مانند بیمارستان تعریف کرده است، در حالی که جزئیات آخرت امری است که عقل به آنها دسترسی ندارد و تنها راه فهم آن آیات و روایات است

  که صراحتا از عذاب های دردناک سخن گفته اند: «خُذُوهُ فَغُلُّوهُ* ثُمَّ الجْحِیمَ صَلُّوهُ* ثُمَّ فىِ سِلْسِلَةٍ ذَرْعُهَا سَبْعُونَ ذِرَاعًا فَاسْلُكُوه »؛ [فرمان آید] او را بگیرید و در غل و زنجیرش كشید* آن گاه به دوزخش دراندازید* سپس او را در زنجیرى كه طولش هفتاد زرع است به بند كشید. (الحاقه:69/30-32)

  «فَلَیْسَ لَهُ الْیَوْمَ هَاهُنَا حَمِیمٌ* وَ لَا طَعَامٌ إِلَّا مِنْ غِسْلِین »؛ پس امروز او را در اینجا دوست مهربان و حمایت گرى نیست * و نه غذایى مگر چرك و كثافات[ى از بدن اهل دوزخ!] (الحاقه:69/35-36)

  «إِنَّكُمْ أَیهُّا الضَّالُّونَ الْمُكَذِّبُونَ* لاَكلِونَ مِن شَجَرٍ مِّن زَقُّومٍ* فَمَالِونَ مِنهْا الْبُطُونَ* فَشَارِبُونَ عَلَیْهِ مِنَ الحْمِیمِ* فَشَارِبُونَ شُرْبَ الهْیم »؛ شما اى گمراهان انكار كننده!* قطعاً از درختى كه از زقّوم است [و داراى مایعى جوشان و بسیار بدمزه و بدبوست ] خواهید خورد * و شكم ها را از آن پر خواهید كرد، * و روى آن از آب جوشان خواهید نوشید * مانند نوشیدن شترانى كه به شدت تشنه  اند. (الواقعه:56/51-55)

  ما منکر مهربانی و رأفت الهی نیستیم
  باید دقت کرد که ما منکر مهربانی و رأفت الهی نیستم، یقیناً خدای ما خدایی است که در مناجات امام سجاد(علیه السلام) اینگونه توصیف شده: «یَا مَنْ سَبَقَتْ رَحْمَتُهُ غَضَبَه »؛ ای کسی که رحمتش بر غضبش سبقت گرفته است(سید بن طاووس، اقبال العمال، ج1، ص363) اما هر چیزی افراط و تفریطی دارد،

  همان طور که خدایی که غضب محض باشد و رحمت و رأفتی نداشته باشد، خدای مطلوب و کاملی نیست، خدایی که صرفا رأفت و رحمت باشد و غضبی نسبت به ظالمان و مستکبران نداشته باشد هم خدای کاملی نخواهد بود. نباید برای این که مردم از رحمت و رأفت الهی ناامید نشوند از ان طرف پشت بام افتاده و آنها را نسبت به عذاب عادلانه الهی بی تفاوت کنیم!

  آیا این عادلانه است که اشخاصی چون شمر و یزید و ادامه دهدگان راه آنان که به خاطر منافع مادی میلیون ها نفر را در جنگ های جهانی و ده ها هزار نفر را در هیروشیما و ناکازاکی کشتند به طوری که تا الان آثار رادیو اکتیو آن باقیست، آیا عادلانه است که جهنم را برای آنان در حکم بیمارستانی باشد که نه از روی غضب، بلکه دلسوزانه با آنها برخورد می شود؟! تا آنان برای رفتن بهشت آماده شوند!!!

  اینگونه سخنان اگرچه در ظاهری زیبا مطرح می شوند اما نه پایه عقلی و منطقی دارند، و نه پایه قرآنی و روایی.


22

روش های دانلود فیلم از یوتیوب ، جمعه 02 مهر 1395

روش های دانلود فیلم از یوتیوب

 • روش های دانلود فیلم از یوتیوب

  روش های دانلود فیلم از یوتیوب

  روش های دانلود فیلم از یوتیوب 

  همانطور که می دانید سرویس به اشتراک گذاری فیلم جهانی یعنی یوتیوب به شما اجازه دانلود فیلم ها را نیم دهد.اما شما می توانید با استفاده از روش هایی آن ها را دانلود کنید. دانلود از یوتیوب یکی از دغدغه های اصلی کاربران این رسانه ی اجتماعی است. آیا ویدئوی مورد علاقه‌تان را پیدا کرده‌اید و می‌خواهید آن را برای خود ذخیره کنید؟

  ابزارهای متعدد و مختلفی برای دانلود از یوتیوب و تبدیل ویدئوهای یوتیوب در دسترس‌تان وجود دارد. اگر برنامه‌ی VLC Player را نصب کرده باشید، می‌توانید ویدئوها را با استفاده از آن مستقیما از یوتیوب دانلود کنید. اگر ترجیح می‌دهید از یک وب‌گاه استفاده کنید، گزینه‌های زیادی وجود دارند

  که دانلود از یوتیوب را حتی از دستگاه‌‌های اندرویدی نیز آسان می‌کنند. هم‌چنین می‌توانید با استفاده از ابزارهای خط فرمان (CMD) بدون دست‌وپنجه نرم کردن با آگهی‌های تبلیغاتی مختلف در وب‌گاه‌ها، ویدئوهای مورد علاقه‌تان را از یوتیوب دانلود کنید. یک برنامه‌ی جانبی (extension) مرورگر مفید نیز وجود دارد که اگر از فایرفاکس یا کروم استفاده می‌کنید، می‌توانید از طریق آن دانلود ویدئوهای‌تان را مدیریت کنید.

  روش ۱ دانلود از یوتیوب :

  استفاده از وب‌گاه دانلودکننده‌‌ی ویدئوهای یوتیوب

  ۱. یکی از وب‌گاه‌های دانلودکننده را انتخاب کنید.

  می‌توانید با استفاده از وب‌گاه‌های دانلودکننده، از طریق رایانه یا با استفاده از مرورگر اندروید ویدئوهای دلخواه‌تان را دانلود کنید. این وب‌گاه‌ها با دستگاه‌های iOS کار نمی‌کنند زیرا راهی برای ذخیره‌ی مستقیم ویدئو به دستگاه در این محیط عامل وجود ندارد. وب‌گاه‌های محبوب دانلودکننده عبارت هستند از Keepvid، Savido، Clipconverter، و Videograbby.

  اگر می‌خواهید از این وب‌گاه‌ها استفاده کنید، پس حتما به فکر نصب یک مسدودکننده‌ی تبلیغات (ad er) باشید. بسیاری از وب‌گاه‌های دانلودکننده از یوتیوب پر از تبلیغات هستند، و برخی از آنها پنجره‌های باز شو (pop-ups) متعددی ایجاد می‌کنند و باعث می‌شوند دائما از جاهای دیگری سر در بیاورید، یا روی دستگاه‌‌تان ابزارهای تبلیغاتی مزاحم (adware) نصب می‌کنند.

  روش نصب مسدودکننده‌ی تبلیغات به نوع مرورگرتان بستگی دارد.

  ۲. ویدئوی مورد علاقه‌تان را باز کنید.

  به وب‌گاه یوتیوب بروید و صفحه‌ای را که در آن ویدئوی مورد نظرتان قرار دارد، باز کنید. آن صفحه را باز نگه دارید.اگر از اندروید استفاده می‌کنید، می‌توانید ویدئوی مورد نظرتان را در برنامه‌ی یوتیوب باز کنید.

  ۳. در یک صفحه‌ی دیگر، یکی از وب‌گاه‌های دانلودکننده را باز کنید.

  یک صفحه‌ی جدید باز کنید و به یکی از وب‌گاه‌های دانلودکننده بروید. در این مرحله، گزینه‌های فراوان و خوبی وجود دارند، و بیش‌تر آنها کیفیت‌های مختلفی به شما ارائه می‌دهند:

  ۴. نشانی ویدئو یا همان URL را از صفحه‌ی یوتیوب کپی کنید.

  اکنون به صفحه‌ی یوتیوب برشد که ویدئوی مورد نظرتان در آن باز است؛ و نشانی ویدئو یا همان URL ویدئو را از بالای صفحه (همان کادری که آدرس وب‌گاه در آن نوشته می‌شود و در بالاترین جای صفحه قرار دارد) به طور کامل کپی کنید. اگر دستگاه اندروید دارید و از برنامه‌ی یوتیوب استفاده می‌کنید، کلید “‌ Share‌”‌ را بزنید و ‌”‌ Copy link ‌”‌ را انتخاب کنید.

  ۵. نشانی ویدئو را در کادری که در وب‌گاه دانلودکننده تعبیه شده است، وارد کنید.

  وسط همه‌ی وب‌گاه‌های دانلودکننده کادر مخصوصی برای این کار تعبیه شده است. نشانی یا همان URL ویدئو را در آن کادر وارد (Paste) کنید.

  ۶. دکمه‌ی دانلود را بزنید.

  وب‌گاه دانلودکننده نشانی ویدئو را جست‌وجو می‌کند و صفحه‌ای جدید با پیوند (لینک) دانلود باز می‌شود.اگر از Videograbby استفاده کنید، ویدئو به صورت خودکار، در قالب (فرمت) MP۴، و با بالاترین کیفیت دانلود می‌شود.

  ۷. قالب (فرمت) و کیفیت دانلود دلخواه‌تان را انتخاب کنید.

  بیش‌تر وب‌گاه‌های دانلودکننده گزینه‌های دانلود فراوانی برای دانلود ویدئو ارائه می‌کنند. بیشتر قالب‌های (فرمت)‌ ویدئوی به صورت MP۴ هستند، که به عنوان بهترین فرمت برای اجرا در دستگاه‌‌های مختلف شناخته می‌شود. اگر می‌خواهید ویدئوی خود را بعدا در آی‌پد یا آی‌فون نیز داشته باشید، آن را با فرمت MP۴ دانلود کنید.

  گزینه‌های مختلفی برای کیفیت ویدئوها وجود دارد؛ هم‌چنین برخی از فایل‌ها ممکن است فقط تصویری و برخی دیگر فقط صوتی باشند. بالاترین کیفیت یک فایل که هم صوت و هم تصویر داشته باشد، ۷۲۰p (۷۲۰ x ۱۲۸۰) است. حتی اگر ویدئویی با کیفیت ۱۰۸۰p نیز پیدا کنید

  باید صوت و تصویر آن را به صورت مجزا دانلود نمایید، زیرا یوتیوب این‌گونه ویدئوها را به این شکل پردازش می‌کند.اگر فقط حالت صوتیِ یک ویدئو را از یوتیوب می‌خواهید، گزینه‌ی MP۳ را انتخاب کنید.

  ۸. پیوند (لینک) را بزنید تا دانلود آغاز شود.

  اگر در این حالت، به جای دانلود ویدئو، خودِ ویدئو شروع به نمایش کرد، به مرحله‌ی قبل برشد ( Back را بزنید)، روی پیوند (لینک) کلیک راست کنید، و گزینه‌ی “‌Save link as‌”‌ را انتخاب کنید. فایل ویدئو در دستگاه رایانه یا اندرویدتان شروع به دانلود می‌کند.

  ۹. ویدئوی دانلودشده‌ی‌‌تان را در دستگاه‌تان به نمایش در آورید.

  وقتی دانلود ویدئو به اتمام رسید، آن را با برنامه‌ی پخش‌کننده‌ی دستگاه‌تان را اجرا کنید. چنان‌چه در اجرای آن به مشکل برخوردید، می‌توانید از پخش‌کننده‌های رایگان و متن باز نظیر VLC Player یا MPC-HC استفاده کنید. این برنامه‌ها قالب‌های (فرمت‌ها) مختلف را باز و اجرا می‌کنند و اگر فایل ویدئویی‌تان به درستی دانلود شده باشد، حتما آن را اجرا خواهند کرد.

  روش ۲ دانلود از یوتیوب :

  استفاده از برنامه‌ی جانبی DownloadHelper

  ۱. برنامه‌ی جانبی مناسب مرورگرتان را پیدا کنید.

  DownloadHelper یک برنامه‌ی جانبی است (پیش‌تر به این برنامه‌های جانبی”add-on” می‌گفتند) که به صورت جداگانه برای کروم و فایرفاکس وجود دارد؛ این برنامه‌ی جانبی به شما کمک می‌کند تا ویدئوهایی با جریان داده‌های رمزگذاری‌نشده را از هر وب‌گاهی نظیر یوتیوب دانلود کنید. این برنامه‌ی جانبی برای ویندوز، مَک، و لینوکس در دسترس است.

  ۲. برنامه‌ی جانبی DownloadHelper را نصب کنید.

  این برنامه‌ی جانبی به شما امکان می‌دهد تا با سرعت بیش‌تر ویدئوهای برخط (آنلاین) از جمله ویدئوهای یوتیوب را دانلود کنید.

  در فایرفاکس، در گوشه‌ی بالای سمت راست صفحه‌ی مرورگرتان روی کلید منو (☰) کلیک و گزینه‌ی “Add-ons” و سپس گزینه‌ی “Get Add-ons” را انتخاب کنید.در کروم، در گوشه‌ی بالای سمت راست صفحه‌ی مرورگرتان روی کلید منو (☰) کلیک و گزینه‌ی “More Tools” و سپس گزینه‌ی “Extensions” را انتخاب کنید؛ پس از آن، پایین بیایید و به دنبال گزینه‌ی “Get More Extensions” بشد.

  “video downloadhelper” را جست‌وجو کنید و سپس بر روی گزینه‌ی”Install” که در کنار Video DownloadHelper قرار دارد، کلیک کنید. برنامه‌ی جانبی مورد نظرتان به صورت خودکار نصب خواهد شد.
  پس از نصب Video DownloadHelper، مرورگرتان را ببندید و دوباره باز کنید.

  با جست‌وجو در اینترنت نیز به راحتی می‌توانید به صفحه‌ی دانلود این برنامه‌ی جانبی دسترسی پیدا کنید.
  مراحل گفته ‌شده، برای دانلود هر برنامه‌ی جانبی مفید هستند؛ ولی برای راحتی حال خوانندگان گرامی این مقاله، برای دانلود این برنامه‌ی جانبی می‌توانید به راحتی در بند اول این بخش، بر روی نام فایرفاکس یا کروم کلیک کنید (.م)

  ۳. ویدئوی مورد نظرتان را باز کنید.

  ویدئویی را که در نظر دارید آن را دانلود کنید، جست‌وجو و باز نمایید. برای دانلود کردن ویدئو باید صفحه‌‌ای را که ویدئو در آن قرار دارد، باز کنید.

  ۴. بر روی گزینه‌ی Video DownloadHelper در نوارابزار کلیک کنید.

  در گوشه‌ی بالا، سمت راست صفحه‌ی مرورگرتان گزینه‌ی متحرکی وجود دارد که علامت DownloadHelper است. بر روی آن کلیک کنید تا گزینه‌های مختلفی از فرمت‌ها و کیفیت‌های ویدئویی برای‌تان باز شود.

  ۵. فرمت مورد نظرتان را انتخاب کنید.

  معمولا بهترین گزینه‌ی این فهرست، فرمت MP۴، با بالاترین کیفیت موجود است. با انتخاب این گزینه می‌توانید ویدئوی مورد نظرتان را با کیفیتی دانلود کنید که در رایانه یا هر دستگاه دیگری قابلیت پخش ویدئوهای HD قابل مشاهده باشد. اگر می‌خواهید ویدئوی‌تان را در گوشی‌های نسبتا قدیمی تماشا کنید، بهتر است فرمت و وضوح تصویر (resolution) مناسب با آن را انتخاب نمایید.

  ۶. محل ذخیره‌ی فایل ویدئویی‌تان را انتخاب کنید.

  بعد از انتخاب یکی از فرمت‌های موجود، پنجره‌ی Save As ظاهر می‌شود، و به شما امکان می‌دهد محل و یک نام برای دانلود فایل مورد نظر انتخاب کنید.

  ۷. منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.

  بعد از انجام کارهای بالا، دانلود آغاز می‌شود. می‌توانید فرآیند دانلود را در بخش مدیریت دانلود مرورگرتان زیر نظر بگیرید.

  ۸. فایل ویدئوی‌تان را باز کنید.

  فایل ویدئویی دانلود‌شده‌ی‌تان را در مکانی که پیش‌تر آن را تعیین کرده بودید، بیابید و بر روی آن کلیک کنید تا شروع به اجرا کند. اگر فایل را با فرمت MP۴ دانلود کرده باشید، احتمالا توسط همه‌ی برنامه‌های پخش‌کننده قابل اجرا باشد.

  چنان‌چه در پخش آن دچار مشکل شدید، VLC Player یا MPC-HC را امتحان کنید. هر دوی این‌ها، برنامه‌ی پخش‌کننده‌ی رایگان و متن‌ بازی هستند که می‌توانند فرمت‌های ویدئویی مختلفی را پخش کنند.

  روش ۳ دانلود از یوتیوب :

  استفاده از VLC Player

  ۱. اگر برنامه‌ی VLC Player را در دستگاه خود نصب کرده‌اید، از این روش استفاده کنید‌.

  VLC Player برنامه‌ی پخش رسانه‌ای محبوبی است، و از این‌که آن را در دستگاه‌تان نصب کرده‌اید بسیار خوشحال خواهید شد. با استفاده از VLC Player می‌‌توانید به فایل‌های اصلی موجود در سِروِر یوتیوب دسترسی داشته باشید، و این امکان را دارید تا ویدئوها را مستقیما در رایانه‌تان دانلود کنید.

  VLC Player را می‌توانید به صورت رایگان از org دانلود کنید. این برنامه رایگان و متن باز است، و هیچ شخصی از نصب این برنامه نفع مالی نمی‌برد.اگر دوست ندارید دائما با تبلیغات، برنامه‌های جانبی، یا CMD سر و کار داشته باشید، استفاده از این برنامه شدیدا توصیه می‌شود. هم‌چنین، فایل ویدئویی دانلودشده از این طریق، دارای بالاترین کیفیت ممکن خواهد بود.

  ۲. نشانی یا همان URL ویدئوی مورد نظر در یوتیوب را کپی کنید.

  به وب‌گاه یوتیوب بروید، ویدئوی مورد نظر را بیابید و نشانی‌اش را کپی کنید. دقت کنید، حتما تمام URL را بدون کم‌وکاست کپی کرده باشید.

  ۳. VLC Player را باز کنید.

  وقتی URL را کپی کردید، برنامه‌ی VLC Player را اجرا کنید.

  ۴. بر روی منوی“Media” کلیک و“Open Network Stream” را انتخاب کنید.

  با این کار صفحه‌ی جدیدی باز می‌شود.

  ۵. نشانی یا URL ویدئوی یوتیوب را در کادری که برای این منظور تعبیه شده است، وارد (پِیست) کنید.

  حتما دقت کنید URL به صورت کامل وارد شده باشد.

  ۶. گزینه‌ی“Play” را کلیک کنید تا ویدئو اجرا شود.

  ویدئوی مورد نظرتان در VLC پخش می‌شود.

  ۷. روی گزینه‌ی “Tools” کلیک و“Codec Information” را انتخاب کنید.

  هم‌چنین می‌توانید دکمه‌های Ctrl/⌘ Command+J را بر روی صفحه کلید (کیبورد) رایانه‌تان فشار دهید.

  ۸. بر روی متن موجود در بخش پایین“Location” راست کلیک و سپس بر روی گزینه‌ی “Select All” کلیک کنید.

  با این کار همه چیز را در آن بخش انتخاب کنید.

  ۹. متن انتخاب‌شده را کپی کنید.

  برای کپی کردن متن انتخاب‌شده، هم می‌توانید راست کلیک و سپس گزینه‌ی”Copy” را انتخاب کنید، یا دکمه‌های Ctrl/⌘ Command+C را روی صفحه کلید فشار دهید.

  ۱۰. یک صفحه‌ی مرورگر جدید باز کنید و متن کپی‌شده را در آن وارد کنید.

  با این کار، ویدئو به صورت مستقیم بر روی مرورگرتان اجرا می‌شود.

  ۱۱. بر روی ویدئو در مرورگر کلیک راست و سپس گزینه‌ی “Save video as” را انتخاب کنید.

  با این کار پنجره‌ی Save As باز می‌شود.

  ۱۲. مکان دانلود ویدئو و یک نام برای آن انتخاب کنید.

  ویدئوها با این روش، به صورت خودکار”videoplayback” نام‌گذاری می‌شوند. می‌توانید این نام را به صورت دل‌خواه تغییر دهید و مکان مورد نظرتان را برای ذخیره‌ی فایل ویدئو انتخاب کنید.

  ۱۳. ویدئو را ذخیره کنید.

  ویدئوی موردنظر با بالاترین کیفیت ممکن در رایانه‌تان دانلود، و در مکان مورد نظر ذخیره می‌شود.

  روش ۴ دانلود از یوتیوب :

  استفاده از Yout

  ۱. Yout را جست‌وجو و پیدا کنید.

  Yout وب‌گاهی است که به سرعت و به آسانی URL یوتیوب را بهURL ‌”‌یوت‌”‌ (URL قابل دانلود) تبدیل می‌کند و به کاربران امکان می‌دهد MP۴ها (ویدئو) و MP۳های (فایل صوتی) مورد نظرشان را دانلود کنند. این خدمات به صورت برخط (‌آنلاین) است و تا حجم خاصی رایگان است.

  ۲. URL ویدئوی‌تان را پیدا و در Yout وارد کنید.

  صفحه‌ی اصلی Yout بسیار ساده و حاوی یک کادر مخصوص برای وارد کردن URL است.

  ۳. منتظر بمانید تا Yout شما را به یک URL جدید هدایت کند.

  Yout یک URL جدید می‌سازد (“yout”را جایگزین”youtube” می‌کند). وقتی به نشانی جدید هدایت شدید، می‌توانید ویدئو را به صورت mp۴ (تصویری) یا mp۳ (فقط صوتی) ذخیره کنید.

  البته درحال‌حاضر، این وب‌گاه بر اساس قوانین کپی ‌رایت ایالات متحده مسدود شده است.

  روش ۵ دانلود از یوتیوب :

  استفاده از youtube-dl

  ۱. اگر به استفاده از CMD تمایل دارید، می‌توانید از این روش استفاده کنید.

  این برنامه‌ی رایگان و متن باز که به زبان پایتون نوشته شده است می‌تواند با نوشتن چند دستور CMD به شما در دانلود از یوتیوب کمک کند ، چون به راحتی همه‌ی ویدئوهای یوتیوب را دانلود کند. اگر از این روش استفاده کنید، دیگر نگران تبلیغات و پاپ‌آپ‌هایی که در روش‌های دیگر وجود دارد، نخواهید بود.

  youtube-dl برای ویندوز، مک، و لینوکس وجود دارد. اگر استفاده از CMD گیج و نگران‌تان می‌کند، بهتر است از روش‌های دیگر موجود در این مقاله استفاده کنید.

  ۲. به وب‌گاه youtube-dl بروید

  مرورگرتان را باز کنید و وارد این نشانی شوید: rg۳.github.io/youtube-dl/. این یک صفحه‌ی گیت‌هاب (پروژه‌ی متن باز) است که در آن قادر خواهید بود به همه‌ی فایل‌های مورد نیازتان دسترسی پیدا کنید.

  ۳. فایل‌های youtube-dl را دانلود و نصب کنید.

  طرز انجام این کار بستگی به محیط عامل‌تان دارد:

  ویندوز – فایل EXE ویندوز را دانلود کنید (youtube-dl.exe). این فایل را می‌توانید در صفحه‌ی دانلود بیابید. این فایل را در نشانی زیر در رایانه‌تان ذخیره کنید: C: Users… مک –پنجره‌ی ترمینال (Terminal) را باز کنید و دستور زیر را در آن وارد کنید:

  /usr/bin/ruby -e “$(curl -fsSL

  https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/master/install)”

  این دستور یک HomeBrew در رایانه‌تان نصب می‌کند و به شما امکان می‌دهد نرم افزارهایی غیررسمی نصب کنید. بعد از نصب HomeBrew، برای نصب youtube-dl، این دستور را بنویسید: brew install youtube-dl.

  ۴. صفحه‌ی ویدئو را در مرورگرتان باز کنید.

  ویدئوی مورد نظرتان را بیابید و آن را باز کنید. آن را باز نگه دارید تا در موقع لازم، URL آن را کپی کنید.

  ۵. CMD یا Terminal را باز کنید.

  اگر تاکنون آن را باز نکرده بودید، اکنون این کار را انجام دهید. CMD باید به صورت خودکار با نام کاربری شما بالا بیاید. در غیر این صورت، خودتان باید آن را بنویسید (همان نشانی که youtube-dl.exe را در آن ذخیره کردید).

  ۶. دستور را وارد کنید تا ویدئوی مورد نظرتان دانلود شود.

  دستور زیر را وارد کنید تا ویدئوی مورد نظرتان دانلود شود. اگر از نسخه‌ی پیشرفته‌ی ویندوز یا مک استفاده می‌کنید، می‌توانید نشانی ویدئو یا همان URL آن را مستقیما در Terminal یا CMD کپی و پِیست کنید. ولی اگر از نسخه‌های پایین‌تر ویندوز استفاده می‌کنید، نشانی ویدئو را باید به صورت دستی وارد کنید:

  youtube-dl + نشانی ویدئو

  مثلا:

  youtube-dl https: //www.youtube.com/watch?v=KFvQ۸RrInJU

  ۷. منتظر بمانید تا ویدئو دانلود شود.

  وقتی دستور را اجرا کردید، ویدئو با بالاترین کیفیت ممکن شروع به دانلود می‌کند.

  اگر این دستور در ویندوز کار نکرد، بررسی کنید آیا youtube-dl.exe را در مکان مذکور ذخیره کرده‌اید یا خیر. هم‌چنین آن‌چه در ابتدای CMD مشاهده می‌کنید، باید این‌گونه باشد:
  C: Usersنام کاربری

  ۸. فایل ویدئوی دانلود شده را بیابید.

  وقتی دانلود ویدئو پایان یافت، می‌توانید آن را در همان نشانی مذکور بیابید.

  ۹. ویدئوی دانلود شده را اجرا کنید.

  به صورت خودکار، ویدئوها با فرمت MP۴ دانلود می‌شوند که در هر پخش‌کننده‌ای قابل اجرا هستند. اگر در اجرای آنها دچار مشکل شدید، نرم‌افزارهای پخش متن باز VLC یا MPC-HC را امتحان کنید.


21

نفس‌گیرترین نظرسنجی‌ها و جدال‌ها – به نظر شما آیا شرکت‌های چینی در آینده می‌توانند جای بزرگان ت ، سه شنبه 23 شهريور 1395

نفس‌گیرترین نظرسنجی‌ها و جدال‌ها – به نظر شما آیا شرکت‌های چینی در آینده می‌توانند جای بزرگان تکنولوژی را بگیرند؟ | ترنجی

 • نفس‌گیرترین نظرسنجی‌ها و جدال‌ها – به نظر شما آیا شرکت‌های چینی در آینده می‌توانند جای بزرگان تکنولوژی را بگیرند؟ | ترنجی
  emerging_multinational_companies_from_china

  پنجشنبه و ساعت 21 فرا رسید تا با تقدیم قسمتی دیگر از سری نفس گیرترین نظرسنجی‌ها و جدال‌ها در خدمت شما عزیزان همراه باشیم. امشب قصد داریم که به موضوعی اشاره کنیم که صحبت‌های پیرامون آن مدت‌های زیادیست در بین کاربران صورت می‌گیرد. شرکت‌های چینی هم‌اکنون بازار دنیای موبایل را به دست گرفته‌اند و بعید نیست که تا چند سال دیگر در صدر شرکت‌های تکنولوژی قرار بگیرند. به نظر شما در آینده دنیای تکنولوژی به چه سمتی خواهد رفت؟

  با ترنجی همراه باشید…

  در هفته‌ی قبل به این موضوع پرداختیم که به نظر شما می‌توان به گارانتی‌های مختلف اعتماد کرد یا خیر. گارانتی در ایران به دلیل وجود شرکت‌های واسطه از وضعیت خوبی برخوردار نیست و کاربران طبق آمار به گارانتی‌ها تقریبا هیچ‌گونه اعتمادی ندارند.

  امروز صبح خبری مبنی بر مقام اول هوآوی در شرکت چین منتشر شد. در سال‌های گذشته شرکت هوآوی را کمتر کسی می‌شناخت و اکثر افرادی که به این شرکت با نام یک کمپانی نام آشنا می‌نگریستند آن را با مودم‌های مخابراتی و تجهیزات شبکه می‌شناختند. در واقع طی چند سال به دلیل مدیریت خوب هوآوی این کمپانی به اندازه‌‌ای رشد کرده است که اکنون در بین پنج شرکت اول معروف تکنولوژی در جهان سیر می‌کند.

  شرکت Xiaomi را نگاه کنید. در سال‌های 2009 تا 2011 در تلاش بود تا بتواند یک تلفن همراه هوشمند بسازد. Xiaomi Mi2 اولین تجربه‌ی موفق Xiaomi در بازار بود. این شرکت بسیار سریع رشد کرد و هم‌اکنون طی آخرین آمار در رتبه‌ی دوم شرکت‌های تولیدکننده تلفن همراه در چین قرار دارد. این کمپانی هم‌اکنون از شیر مرغ تا جون آدمی‌زاد محصولات تکنولوژی می‌سازد و هیچ ترسی از ساخت محصولات عجیب و غریب ندارد. هم‌اکنون این کمپانی علاوه بر تلفن همراه و تبلت هدفون٬ ماشین لباسشویی٬ جاروبرقی٬ انواع وسایل جانبی و پاور بانک می‌سازد و موفق شده است که نام خود را تحت عنوان یک شرکت با کیفیت جا بیاندازد.

  Huawei Mate 8 review-Toranji (81)

  شرکتی مثل اپو نیز در چند سال اخیر موفق بوده است. این کمپانی نیز تقریبا تازه کار است و راه زیادی برای رسیدن به بزرگان تکنولوژی همچون سامسونگ و یا اپل دارد.

  در سال‌های قبل مخصوصا در سال 92 و 93 به هیچ وجه ذهنیت خوبی از محصولات چینی نداشتم. آن هم به خاطر این بود که در آن سال‌ها مدل‌های بی کیفیت و داغون سری Y و G هوآوی به صورت قارچ‌گونه در حال فراگیر شدن بود و عدم وجود کیفیت در این موبایل‌ها من را به صورت کلی نسبت به چین و محصولات دیجیتالش متنفر کرده بود. در سال 94 که به ترنجی پیوستم دیدگاهم در خصوص تلفن‌های چینی خیلی تغییر کرد.

  وقتی که با دوست عزیزم آقای عطایی در مشهد صحبت می‌کردم متوجه موضوعی شدم که من را بسیار تکان داد. این موضوع آن بود که نباید روی هیچ محصولی تعصب مطلق داشت. در آن دوران به یاد دارم که سینا چند تلفن هوشمند چینی را به تازگی بررسی کرده بود و می‌گفت که عارف دیدگاه من بعد از بررسی این تلفن‌ها نسبت به تلفن‌های چینی بسیار تغییر کرده است.

  xiaomi_mi_5_review_8

  با خود فکر کردم و گفتم که چرا باید روی چند شرکت خاص مانند سونی ٬ سامسونگ٬ الجی و یا نوکیا تعصب داشته باشم و تنها از محصولات آن‌ها استفاده کنم. چرا آمار فروش محصولات ساخت چین بسیار بالاست و مردم جهان از این نوع محصولات استقبال می‌کنند؟

  دل را به دریا زدم و سعی کردم که برای اولین بار یک موبایل چینی تهیه کنم. برندی که کمتر در ایران شناخته شده بود و کمتر کسی تمایل به خرید آن داشت. Xiaomi ! به راستی که بعد از خرید تلفنی از این شرکت دیدگاهم نسبت به چینی‌ها عوض شد. در واقع به این مفهوم رسیدم که:

  تعصب چیزی مزخرفی است. از حال لذت ببر. تکنولوژی را درک کن و عاشق آن شو!

  اگر بخواهیم به این موضوع فکر کنیم که این محصول شبیه آن یکی است و نباید آن را خرید٬ به نظرم باید منتظر موبایل‌های ذوزنقه و دایره مانند باشیم. برخی از افراد فکر می‌کنند که هر شرکت باید هر بار یک چیز جدید تولید کند. من با این موضوع کاملا مخالفم.

  شرکت‌های سابقه‌دار دیگر نوآوری جذابی ندارد

  در ایام گذشته اگر می‌خواستید یک موبایل چینی خریداری کنید اگر با کیفیت آن کنار می‌آمدید یک چیز احتمالا شما را خیلی آزار می‌داد. عدم وجود خلاقیت و نوآوری در تلفن‌های چینی قدیمی یکی از دلایلی بود که مردم را به سوی اپل٬ نوکیا ٬ سامسونگ٬ الجی ٬ سونی و اچ تی سی می‌کشاند. در سال 2016 نه تنها شرکت‌های چینی به خلاقیت و نوآوری شرکت‌های معتبر رسیده‌اند بلکه از آن‌ها در مواردی جلو نیز زده‌اند!

  فناوری شارژ سریع اپو را مشاهده کنید. طراحی متفاوت وان پلاس 1 و طرح سرامیکی Xiaomi Mi5 را ببینید. شرکت‌های قدیمی در حال درجا زدن هستند. در آیفون 6 اس به غیر لمس سه بعدی چه چیز جدیدی مشاهده شد. اچ تی سی 10 چه ویژگی جدید و انقلابی داشت؟ گلکسی نوت 7 چطور؟

  در واقع تمام شرکت‌ها در حال درجا زدن هستند اما جسارت شرکت‌ها چینی بیشتر است. آن‌ها علاوه بر سرمایه‌ی زیادی که دارند در آزمایشگاه‌هایشان نیز سخت مشغول‌اند تا تکنولوژی به وضعیت بهتری دست یابد. البته از این نباید غافل شد که شرکت‌های اپل و سامسونگ و مایکروسافت نیز بیکار ننشسته‌اند و در آینده‌ی نزدیک شاهد نوآوری بیشتر خواهیم بود.

  همه چیز نوآوری و خلاقیت نیست! چیز‌های مهم‌تری نیز وجود دارند

  در حال حاضر مردم جهان بیشتر به سمت خرید محصولات ارزان قیمت متمایل شده‌اند. آن‌ها حاضر نیستند که پول زیادی برای محصولات گران قیمت اپل و سونی و سامسونگ بدهند و در واقع می‌خواهند با کمترین قیمت بیشترین بازده را به دست آورند. سامسونگ برچسب قیمتی عجیب و غریبی را بر روی گلکسی نوت 7 چسبانده است و اپل نیز همچنان به گران فروشی ادامه می‌دهد.

  Loading ... Loading ...

  آیا به نظر شما در سال‌های آتی چه بر سر شرکت‌های معروف تکنولوژی خواهد آمد؟ آیا چینی خواهند توانست جای اپل و سامسونگ را در صدر جدول بگیرند؟

  نگارش شده توسط عارف کمانی


20

بیوگرافی یوسین بولت سریع ترین مرد جهان ، سه شنبه 23 شهريور 1395

بیوگرافی یوسین بولت سریع ترین مرد جهان

 • بیوگرافی یوسین بولت سریع ترین مرد جهان

  بیوگرافی یوسین بولت سریع ترین مرد جهان

  بیوگرافی یوسین بولت سریع ترین مرد جهان 

  مدال المپیک ریو هم در رشته دو به یوسین بولت رسید تا این مرد افسانه ای باز هم قدرت دوندگی خود را به رخ همه جهان بکشد. یوسین بولت یا اوسین بولت (به انگلیسی: Usain Bolt) (زادهٔ ۲۱ اوت ۱۹۸۶) دوندهٔ جامائیکایی دو سرعت و سریعترین انسان جهان است.

  یوسین بولت یا اوسین بولت (به انگلیسی: Usain Bolt) (زادهٔ ۲۱ اوت ۱۹۸۶) دوندهٔ جامائیکایی دو سرعت و سریعترین انسان جهان است. او رکورددار کنونی و قهرمان المپیک دو ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر دنیاست و به‌همراه هم‌تیمی‌های جامائیکایی‌اش رکورد دو ۴ در ۱۰۰ متر امدادی جهان را در نیز اختیار دارد.

  بولت نخستین دوندهٔ سرعتی است که شش مدال طلای المپیک را کسب کرده و از سال ۱۹۷۷، که ثبت اتوماتیک زمان دو اجباری شد، تا کنون، نخستین شخصی است که به‌طور همزمان رکورد دو ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر را در اختیار دارد.بولت نخستین بار رکورد دو ۱۰۰ متر را در ۳۱ مهٔ ۲۰۰۸ در مسابقات جایزه بزرگ ریباک در نیویورک به ۹ ثانیه و ۷۲ صدم ثانیه کاهش داد، که دو صدم ثانیه بهتر از رکورد هموطنش آسافا پاول بود.

  بولت در المپیک پکن توانست سه مدال طلا کسب کند و همزمان رکورد دنیا و المپیک را در سه مادهٔ دو ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر و ۴ در ۱۰۰ متر امدادی، بشکند. او در المپیک پکن توانست رکورد دنیا را در ماده ۱۰۰ متر به ۹٫۶۹ ثانیه ترقی دهد. او همچنین موفق شد در ماده ۲۰۰ متر، رکورد ۱۲ ساله مایکل جانسون به میزان ۱۹٫۳۲ ثانیه را شکسته، ۲۰۰ متر را در ۱۹٫۳۰ ثانیه بدود.

  او در رقابت چهار در صد متر المپیک ۲۰۰۸ هم، به عنوان سومین دونده تیم ملی جامائیکا دوید و با رساندن چوب به آسافا پاول، به همراه سه هموطن خود رکورد خارق‌العاده ۳۷٫۴۰ متعلق به تیم ملی آمریکا را به میزان ۳۰ صدم ثانیه بهبود بخشیده، به ۳۷٫۱۰ ثانیه رساندند. به این ترتیب، بولت با سه مدال طلا، سه رکورد المپیک و سه رکورد جهان از چین به جامائیکا بازگشت.

  او در قهرمانی جهانی برلین ۲۰۰۹ مجدداً رکورد دو ۱۰۰ متر و ۲۰۰ جهان را به‌ترتیب به ۹٫۵۸ ثانیه و ۱۹٫۱۹ ثانیه کاهش داد.او در المپیک ۲۰۱۲ لندن هم سه مدال طلای خود را در این سه ماده تکرار کرد و ۱۰۰ متر را ظرف ۹ ثانیه و ۶۳ صدم ثانیه طی کرده و رکورد المپیک را ۶ صدم ثانیه بهبود بخشید.

  بولت در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۵ پکن همچون دوره گذشته در سه ماده صاحب گردن آویز طلا شد. در دو ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر بترتیب بازمان های ۹٫۷۹ ثانیه و ۱۹٫۵۵ ثانیه به مدال طلا دست یافت و در دوی ۴ در ۱۰۰ متر امدادی به همراه آسافا پاول،نستا کارتر و نیکل آشمیده با رکورد ۳۷٫۳۶ ثانیه زودتر از سایر تیم‌ها از خط پایان عبور کرد و مدال طلا را به خود اختصاص داد. او این قهرمانی ها را در سن ۲۹ سالگی بدست آورد.

  یوسین بولت نخستین دوندهٔ جوان (۱۸ تا ۱۹ سال) بود که توانست ۲۰۰ متر را زیر ۲۰ ثانیه بدود. این ثبت رکورد در مسابقات قهرمانی جوانان جهان ۲۰۰۴ انجام شد که در آن بولت با زمان ۱۹٫۹۳ ثانیه، با شکستن رکورد جوانان جهان، که در اختیار روی مارتین قرار داشت، توانست رکورد این ورزشکار آمریکایی را بهبود بخشد.رکورد شخصی او در ۴۰۰ متر نیز ۴۵٫۲۸ ثانیه است. قهرمان المپیک 2016 .. صاحب طلای ریو 2016

  اتفاقات
  بولت در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۱ کره جنوبی در دو ۱۰۰ متر با خطا از دور رقابت‌ها حذف شد.

  سخنان آموزنده از اوسین بولت

  – تکرار کردن دشوارتر از هر چیز دیگری است
  – به شروع مسابقه فکر نکن، به پایان آن فکر کن.
  – شکست خوردن همیشه ندایی بیدار کننده است.
  – رویاهای خود را باور داشته باش و اینکه همه چیز امکان پذیر است.
  – من در طول سالها سخت کار کرده ام، بارها مصدوم شدم و باز هم سخت کار کردم، و به موفقیت رسیدم.

  تصاویری از یوسین بولت

  بیوگرافی یوسین بولت سریع ترین مرد جهان

  بیوگرافی یوسین بولت سریع ترین مرد جهان

  بیوگرافی یوسین بولت سریع ترین مرد جهان

  بیوگرافی یوسین بولت سریع ترین مرد جهان

  بیوگرافی یوسین بولت سریع ترین مرد جهان

   

   


19

عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت ، شنبه 20 شهريور 1395

عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

 • عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  در این بخش که شاهد آن هستید گزیده ای از طنز نوشته ها را در قالب تایپوگرافی دریافت خواهید کرد که امیدواریم خوشتون بیاد و مورد استقبال شما دوستان قرار گیرد.

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  عکس های خنده دار

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  طنز ایرونی جماعت

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  طنز ایرونی جماعت

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  طنز ایرونی جماعت

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  عکس خنده دار

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  عکس ایرونی جماعت طنز

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  عکس خنده دار

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  طنز خنده دار ایرونی جماعت

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  عکس خنده دار و طنز

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت

  عکس های خنده دار و طنز ایرونی جماعت


18

دانلود موزیک ویدئو سلام از ساسی مانکن ، پنجشنبه 18 شهريور 1395

دانلود موزیک ویدئو سلام از ساسی مانکن

دانلود موزیک ویدئو جدید و تماشایی سلام از ساسی مانکن

Sasy Salam Video دانلود موزیک ویدئو سلام از ساسی مانکن

 

ساسان یافته (زادهٔ ۲۷ آبان ۱۳۶۷ در اهواز) با نام هنری ساسی مانکن خوانندهٔ پاپ است.

ویدئو آهنگ سلام

به گفته او پر هزینه ترین ویدئو موزیک تاریخ ایران خواهد بود! آهنگ و تنظیم این اثر بر عهده نوید میرزایی خواهد بود که پیش از این در آهنگ ساقیا با ساسی مانکن همکاری داشته است ….

هِی سلام علام علم حبیب یه کُلکّل الکلام
هی سلام علام علم إنت روحیهَ المَدام
مگه میشه به تو دل ندم
إنت التالی هیَ حُبِّ الخیالی
إنت التالی هیَ حُبِّ الخیالی
دلمو به دریا زدم یا حبیبی سَلامی
لا لا لا إترَکی اِنتقالی وَ الحَکی
هی میگی که تنهام میذاری عزیزم نه نه نه
نه نه نه عمرمی تو که باشی نیست غمی
انأ اَترکَ الخیالک حبیبی لا لا لا …

تکست آهنگ جدید ساسی سلام

هِی سلام علام علام حبیب یه کُلکّل الکلام
هِی سلام علام علم إنت روحیهَ المَدام
نه نمیشه به تو دل ندم
هیَ إنتِ فِعالی هیَ سحرة لیالی
هیَ إنتِ فِعالی هیَ سحرة لیالی
وقتی که تو باشی ندارم خیالی
لا لا لا إترَکی اِنتقالی وَ الحَکی
هی میگی که تنهام میذاری عزیزم نه نه نه
نه نه نه عمرمی تو که باشی نیست غمی
انأ اَترکَ الخیالک حبیبی لا لا لا …
تو که میخواستی پای من واستی
یا الأبک القاضی إنت روحیة الراسی
بیا دیگه خسته شدم منه احساسی
یا الأبک القاضی روحیة الراسی
إنت التالی هیَ حُبِّ الخیالی
هی إنت التالی هیَ حُبِّ الخیالی
دلمو به دریا زدم یا حبیبی سلام

دانلود کلیپ ساسی سلام


17

عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97) ، دوشنبه 15 شهريور 1395

عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)

 • عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)

  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)

  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)

  بازیگران و ستاره های معروف ایرانی در شبکه های اجتماعی هر عکس جدیدی داشته باشند در زیر قابل رویت است.تصاویر المپیکی هنوز هم بازار داغی دارد و چند عکس قدیمی اما جالب هم برای شما داریم.

  با عکس یادگاری پولاد کیمیایی در کنار استاد پرویز پرستویی این شماره را شروع می کنیم. عکسی که مربوط به فیلم “قاتل اهلی” است. آخرین ساخته استاد مسعود کیمیایی که این بار استاد پرستویی قهرمانِ فیلم او شده است و عاشقان سینمای خاصِ کیمیایی منتظر اکران آن هستند. پولاد هم که طبق معمول پای ثابت فیلم های پدرش است و در مقابل دوربین پدر بزرگ شده است.
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)در مطالب مربوط به روزهای المپیک خیلی ها به این حقیر خرده گرفتند که چرا با حمید سوریان مشکل داری و از قصد او را تخریب میکنی. اولا من یکی از طرفداران حمید و سبک کشتیِ او هستم و جدا از دنیای ورزش، شخصیت خودش را هم خیلی دوست دارم، در ثانی انتقاد و تخریب دو عالمِ کاملاً متمایز و قابل تشخیصی دارند. حمید بد کشتی گرفت و نقد شد.

  همانطور که حسن یزدانی خوب کشتی گرفت و تشویق شد و این موضوع کاملاً جدا از علاقه و یا عدم علاقه من به حمید است. اگر از ما انتظار دارید که مثل بهزاد کاویانی و جواد خیابانی در هنگام شکست ها و خلق افتضاحاتِ ورزشی هم به به و چه چه کنیم، باید بگویم که شرمنده. اینجا از این خبرها نیست.

  دیروز تولد حمید سوریان عزیز بود. یکی از پرافتخار ترین کشتی گیر های تاریخ کشتی، نه تنها در ورزش ایران، بلکه در کل دنیا. این روز را به حمید سوریان و ورزش ایران تبریک عرض میکنم.
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)مگر تور کیش بالای 6 روز هم داریم؟! یک فسقل جزیره مگر چقدر جاذبه دارد؟ 10 روز شد، چرا برنمی گردید؟! 
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)باران کوثری و همکاران عزیزش در پشت صحنه پروژه جدیدشان به نام “سد معبر” ساخته محسن قرایی که حامد بهداد هم در آن هنرنمایی کرده است. 
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)باز هم یک عکس قدیمی دیگر از نسل طنازهای خوب دهه هفتاد که هنوز هم روی دستشان نیامده است. کل عکس یک طرف، نگاه خیره به دوردست های یوسف صیادی یک طرف!
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)سلفی خانوادگی پرستو صالحی در روز تولد مادر عزیزش. تبریک به پرستو خانم و خانواده محترمش. 
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)با این عکس جدید از بانو ژاله علو به مطلب خود شأن واعتبار می بخشیم. سایه شان بر سر هنر مملکت همیشه مستدام باشد. 
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)الهام پاوه نژاد در کنار دوستان جان در حال رقم زدن حالِ خوب طی سفر کوتاه و پرخاطره ای که با هم داشتند و برای نفی تنهایی خودشان در این جمع حضور به هم رسانده اند!واقعاً کسی عزیزان را به نوشتن کپشن ادبی مجبور می کند؟! یک کلام بنویسید من و همکاران در فلان جا به صرف فلان! چرا انقدر با متون خود سعدی شیرازی را شرمنده میکنید؟!
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)عکس های پریسمایی هیچگاه به پایان نمی رسند، بلکه از صفحه چهره ای به صفحه چهره ی دیگر منتقل می شوند. 
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)– خمار داشتیم، خسته داشتیم، شهلایی هم داشتیم، اخمو هم همین طور. این بار چشمامو چیکار کنم؟

  + ببند.

  – بی ادب!

  + منظورم چشمات بود عزیزم!
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)مزاحم تمرکز مهرداد میناوند و دوستان نمی شویم. ولی انصافاً عجب عکسی است. (ایموجی انگشتِ شست رو به بالا)
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)ایرج نوذری و خواهر عزیزش در یک رستوران سنتی. ایرج جان خدا بد ندهد، دستت چه شده؟ فکر نکن چون قایمش کردی ما نمی توانیم بانداژ دستت را پیدا کنیم!
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)وقتی یواشکی در حال تماشای لحظات پایانی مسابقه دوی ماراتن المپیک هستی که ناگهان مادرت در بالای سرت ظاهر می شود!
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)بزرگمهر حسینپور و و عکسی عالی از جوانی هایش. رسم روزگار همین است، بزرگمهر یک روز بخاطر موهایش سختی عالم را تحمل می کرد و حالا هر روز سرش را برق می اندازد و تِی می کشد. یکی از قوانین ترسناک روزگار همین است، گذر زمان مهم ترین چیزها را به بی اهمیت ترین چیز ها تبدیل می کند. 
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)شبنم خانم قلیخانی در حال ضبط صدا بر روی یک مستند از زندگی هموطنان جسور و ماجراجویی که قرار است عازم سفر بی بازگشت به مریخ بشوند. آن “نریشن” که شبنم نوشته، منظورش همان متن خوانی است، یک موقع از آن برداشت مفهوم دیگری نشود! 
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)منوچهر هادی و نوه خواهرش! خدا هر سه عزیز را حفظ کند. هم منوچهر، هم این فسقلی و هم خواهر محترم که نوه دار شده اند!
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)آرام جعفری، شراره رخام و دو همکار عزیز دیگر در حال بازگشت از چابهار به سمت تهران. خیلی دوست دارم مسئول تشریفات این جشنواره که آرام جعفری و شراره رخام را به عنوان میهمان ویژه از تهران تا چابهار کشیده را ببینم و با او چند کلمه ای به صورت خصوصی صحبت کنم!
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)غول چراغ جادو؟! منظورت همان طرح فنجانِ قهوه است؟! پانته آ جان قدرت تخیلت از اسپیلبرگ هم جلو زده!
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)به گزارش پارس ناز همین الآن پیش پای این عکس آنتوان دوسنت اگزوپری با دفتر مجله تماس گرفت و این جمله اش را کلاً تکذیب کرد و پس گرفت. سخنان دیگری هم مطرح کرد که ما حفظ شأن می کنیم.
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)سلفیِ “مگه مجبوری”ِ پژمان بازغی در کنار ونوس کانلی و سایر همکاران در زل آفتاب. 
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)سلفی آینه ای نگار جواهریان و همکاران در پشت صحنه نمایش “ایوانُف” که اقتباسی از داستان ایوانف اثر آنتون چخوف است.
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)المپیک تمام شد، ولی انتظار نداشته باشید عکس هایش به این زودی تمام شود. 
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)سلفی بچه های تیم ملی فوتبال در حاشیه اردوی تیم ملی در ایتالیا. سروش جان این کپشنی که برای عکس انتخاب کرده ای برای شما فوتبالیست های یک شبه میلیاردر شده نوعی خودزنی محسوب میشود! گفتم حواست باشد! 
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)همیشه همین است، تا المپیک تمام می شود موج ورزش و سلامتی همه را غرق می کند و تنها یک ماه بعد، باز دوباره همان آش است و همان کاسه! 
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)لیلا رجبی و همسرش به همراه محمد بحرانی به تماشای کنسرت گروه لیان و محسن شریفیان عزیز رفته بودند که این عکس یادگاری را گرفتند. همسر لیلا رجبی از آن عزیزانی است که اگر در خیابان با ماشینش تصادف کردی، چه مقصر باشی چه نباشی، باید پای به فرار بگذاری!
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)سلفی هدایت هاشمی و دختر عزیزش در کنار همسر محترم. تبریک به هدایت عزیز. دلیلش را خودش می داند 😉 
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)همایون شجریان و دختر عزیزش یاسمین خانم که پش از دو ماه دوری همدیگر را دیده اند. ای کاش همایون در کنار پرداختن به حساسیت و رنگ ریش، کمی هم از روند درمان استاد شجریان میگفت. 
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)فلور خانم نظری محو عظمت بارگاه آقا علی ابن موسی الرضا (ع). یک “آمدم ای شاه، پناهم بده”ی خاصی در چشمان فلور نظری حس می شود.
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)تشکر اینستاگرامی شهرام شکوهی از همسر عزیزش بابت همه سال هایی که او را تحمل کرده است. ما نیز به همین دلیلی که شهرام گفته، از ایشان تشکر می کنیم، علی الخصوص بخاطر تحمل بعد از ظهرهایی که شهرام به تمرین صدا در مقابل پنکه مشغول بود. 
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)سوگل طهماسبی پس از جنگیدن و تصاحب لباس مورد نظر در یکی از حراجی های 70 درصدی پایتخت. یعنی تا سرت را برگردانی رقبا لباس مورد نظرت را تنشان کرده و جلوی صندوق ایستاده اند! 
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)نیما جان، ما به جهنم، خودت از این همه گریم های تکراری و شخصیت های شبیه به هم خسته نشدی؟! 
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)مهدی طارمی بابت اینکه به همراه رامین رضاییان و مرتضی پورعلی گنجی در کنار یک بنای تاریخی در ایتالیا سلفی انداخته است، خدا را شکر کرد. 
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)امیر تتلو دستگیر شده است. به جرمی که فعلاً کسی نمی داند چیست. امیدوارم هر چه زودتر عزیزان متوجه این موضوع بشوند که امیر جز برای خودش، برای هیچ کس دیگری خطری ندارد و آزادش کنند!
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)ژست “همینه که هست، میخوای بخوا نمیخوای نخوا”طورِ بهاره کیان افشار در مقابل دوربین دوستش.
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)نتایج آنالیز حالات صورت در عکس زیر از استاد عرب نیا:

  خنده: 5 %

  اخم: 15 %

  اعتماد به نفس: 70 %

  انتقام: 10 %

  مهدی طارمی: 63 %
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)موج حمایتی قابل توجهی برای امیر تتلو ایجاد شده است که امیدوارم زود به نتیجه برسد. انصافا جرم امیر تتلو چیست؟ ماندن در کشور؟ داشتن چندین میلیون طرفدار؟ دعوت هوادارانش به ورزش و گیاهخواری و حجاب؟ یا از اینکه درون و بیرونش یکی است و نقاب ندارد احساس وحشت کرده اید؟
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)بهداد سلیمی شب گذشته میهمان برنامه خندوانه بود و دقایقی خوب برای بینندگان این برنامه رقم خورد. خدا را شکر که برنامه در یکی دو ساعت جمع می شود وگرنه با جوی که بهداد را گرفته بود یک نفر هم سالم از استودیو بیرون نمی آمد!
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)سلین خانمِ دوست داشتنی هم برای دقایقی پدرش را در برنامه همراهی کرد. 
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)اساطیرِ پرسپولیس در حاشیه تمرین تیم ستارگان ایران که قرار است در مقابل ستارگان لالیگا حضور پیدا کنند. دیداری که در ابتدا به نیت بازی خداحافظی جواد نکونام تدارک دیده شده بود که با گذر زمان کلاً ماهیتش تغییر کرد و جواد نکونام هم از این بازی انصراف داد.

  نکته جالب اینجاست که لالیگایی ها بخاطر بازی خداحافظی رفیق قدیمی شان یعنی نکونام به ایران آمده اند و هنور نمی دانند که قرار است به جای نکونام با مجتبی محرمی و رضا عنایتی رو در رو شوند!

  پ.ن: علی دایی، علی کریمی و فرهاد مجیدی هم پس از نکونام از حضور در این بازی انصراف دادند.
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)بازدید دبیر کل سازمان ملل از پشت صحنه سریال علی البدل.
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)مشهدی های تیم منتخبِ ایران. 
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)رزیتا غفاری و خانواده محترم بر روی یکی از پل های مرزی آمریکا و کانادا این عکس را گرفته اند تا داغ دلِ “لاتاری نبرده ها” بار دیگر تازه شود.

  به پایان مطلب رسیدیم.تا شنبه، مراقب خودتان باشید.

  یا علی.
  عکسهای داغ بازیگران و چهره های سرشناس ایران (97)

  برترین ها


16

عجیب اما واقعی: یک هکر موفق شد که با تغییر رجیستری ویژگی کوانتینیوم را بر روی لومیا 635 قابل اجرا کند! ، دوشنبه 15 شهريور 1395

عجیب اما واقعی: یک هکر موفق شد که با تغییر رجیستری ویژگی کوانتینیوم را بر روی لومیا 635 قابل اجرا کند! | ترنجی

 • عجیب اما واقعی: یک هکر موفق شد که با تغییر رجیستری ویژگی کوانتینیوم را بر روی لومیا 635 قابل اجرا کند! | ترنجی
  lumia

  پیش از این اخباری را از برخی منابع قابل اطمینان توسط ترنجی دریافت شده بود که ویژگی کوانتینیوم بر روی اکثر تلفن‌های ویندوزی قابل اجرا است ولی با توجه به قابل اطمینان نبودن برخی از اطلاعات موجود از بازگو کردن آن برای کاربران سرباز زدیم. چند روز پیش یک هکر موفق شد که ویژگی کوانتینیوم را بر روی لومیا 830 اجرا کند که برای بسیاری عجیب و خارق‌العاده بود. امروز لومیا 635 نیز با استفاده از روشی مشابه هک شده است و با تغییرات رجیستری ویندوز 10 موبایل اینترپرایز روی آن نصب شده و قابلیت کوانتینیوم به آن افزوده شده است. آیا مایکروسافت نمی‌خواهد این ویژگی را به لومیا‌های دیگر بیاورد و یا با توجه به پردازش سنگین کوانتینیوم نمی‌تواند آن را به شکلی که در لومیا 950 و 950 ایکس‌ال قابل اجرا بوده است٬ در آورد؟

  با ترنجی همراه باشید…

  پیش از انتشار این خبر بسیاری می‌گفتند که ویژگی کوانتینیوم تنها بر روی پردازنده‌های اسپندراگون 810 ٬ 808 ٬ 617 و 650 و 652 قابل اجرا است و به دلایلی امکان عرضه‌ی بروزرسانی برای لومیاهای قدیمی‌تر که با پردازنده‌ی اسنپدراگون 800 به بازار آمده‌اند وجود ندارد.

  همواره از این‌که بی‌مهبا به یک شرکت حمله کنم و یا آن را مورد بازخواست قرار دهم بر حذر بوده‌ام اما با توجه به جو پیش آمده می‌خواهم چند سوال اساسی را مطرح کنم:

  • چرا با وجود آن‌که زیرساخت‌های لازم برای کوانتینیوم در لومیا 730 ٬ 730 ٬ 830 ٬ 635 ٬ 630 ٬ 920 ٬ 925 ٬ 930 ٬ 1020 ٬ 1320 ٬ 1520 ٬ 650 و 550 وجود دارد مایکروسافت این ویژگی را فعال نکرده است؟
  • آیا مایکروسافت نیاز به محبوبیت بیشتر در بخش موبایل ندارد و نمی‌خواهد تعداد اندک مشتریانی که تاکنون با ویندوز موبایل سر کرده‌اند را راضی نگه دارد و آن‌ها را مهاجرت پشیمان کند؟
  • قابلیت OTG بر روی اکثر لومیاها وجود دارد (رجوع شود به پست سال گذشته‌ی ترنجی و منابع معتبر چینی و انجمن Xda ) پس چرا مایکروسافت آن را حداقل روی پرچمداران قدیمی قابل اجرا نکرده است؟
  • آیا این شرکت از انجام این کار ناتوان است و تنها توسعه‌دهندگان جانبی توانایی انجام این عمل را دارند!؟
  • چرا با وجود آن‌که فرصت زیادی برای بهینه‌سازی نسخه موبایل ویندوز 10 وجود داشته است این سیستم‌عامل هنوز از مشکلات عجیبی در تلفن‌های قدیمی رنج می‌برد؟
  • چرا پروژه‌ی استوریا حذف شد؟
  • چرا مایکروسافت اهمیتی به ویندوز موبایل نمی‌دهد و نمی‌خواهد در آن پیشرفت کند؟

  http://www.nokiapoweruser.com/wp-content/uploads/2016/08/Lumia-830-Continuum.jpg

  پاسخ تمام این سوالات در یک بند خلاصه می‌شود: این کمپانی اهمیتی به کاربر نمی‌دهد و کار خود را می‌کند. او اصلا تعداد کاربران را نمی‌بیند و تنها ویندوزموبایل را توسعه می‌دهد تا سرفیس‌فون را سربلند کند. او انگار با دارندگان نوکیا لومیا دشمنی دارد و با وجود آن‌که ویندوز 10 موبایل رسمی می‌توانست مهمان خانه‌ی بسیار از دارندگان تلفن‌های قدیمی شود برای آن‌ها عرضه نشد. تلفن‌هایی که از مدت 3 ساله‌ی پشتیبانی مایکروسافت که قول داده شده بود تنها دو سال می‌گذشت و مایکروسافت دوست نداشت که این سری را ادامه دهد.

  ببینید؛ لومیا 635 تقریبا یکی از پایین‌رده‌ترین تلفن‌های مایکروسافت است. پردازنده‌ی اسنپدراگون 400 با 512 مگابایت رم اصلا کانفینگ هیولایی نیست. اجرای یکی از ویژگی‌هایی که ادعا می‌شود به سخت‌افزار قوی نیازمند است ابعاد زیادی را در خصوص ریاکاری مایکروسافت روشن می‌کند. البته باید حتما این نکته را ذکر کنیم که مسلما قدرت پردازشی و همچنین بازده‌ی کوانتینیوم در لومیا 635 و 830 با لومیا 950 قابل مقایسه نیست. هکر در رابطه با این موضوع با یک نوع طعنه می‌گوید:

  آن‌ها می‌گویند که این قابلیت در لومیا 830 قابل اجرا نیست!

  به نظر شما آیا مایکروسافت دوست ندارد ویندوزموبایل را موفق کند و یا در حال پاک‌سازی دارندگان لومیا از مشتریان خود است؟ سیاست این شرکت را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

  نویسنده: کمانی

  (به دلیل وجود برخی از موارد اضافی و تحلیل این خبر به نوعی خبر/تحلیل نامیده می‌شود اما از دایره‌ی مقالات خارج است)

  nokiapoweruser


15

هشدار درمورد رانندگی با سرعت بیش از 80 کیلومتر ، یکشنبه 14 شهريور 1395

هشدار درمورد رانندگی با سرعت بیش از 80 کیلومتر

 • هشدار درمورد رانندگی با سرعت بیش از 80 کیلومتر

  هشدار درمورد رانندگی با سرعت بیش از 80 کیلومتر

  هشدار درمورد رانندگی با سرعت بیش از 80 کیلومتر 

  رانندگی با سرعت بالا بسیار خطرناک است و درصورت بروز کوچکترین مشکل در داخل خودرو یا محیط بیرون راننده نمیتواند کنتل لازم راداشته باشد . وقتی اتومبیلی با سرعت 80 کیلومتر در ساعت به مانعی برخورد می‌کند:

  در 2 صدم ثانیه: سپر در هم می‌شکند و اتومبیل فشاری مطابق با 30 برابر وزن خود را تحمل میکند.

  در 4 صدم ثانیه: راننده و سرنشینان هر کدام با فشاری برابر با 2 تن به جلو پرتاب می‌شوند.

  در 5 صدم ثانیه: بدن راننده با همان نیروی 2 تنی با فرمان اتومبیل برخورد می‌کند.

  هشدار درمورد رانندگی با سرعت بیش از 80 کیلومتردر 7 صدم ثانیه: سرنشین جلوئی به داشبورد می خورد.

  در 9 صدم ثانیه: سر سرنشینان به شیشه اتومبیل برخورد می‌کند.

  در یک دهم ثانیه: سرنشینان عقب نیز به سرنشینان جلو می‌پیوندند!

  هشدار درمورد رانندگی با سرعت بیش از 80 کیلومترامـــــا؛

  یادتان باشد که هنوز 90 درصد از ثانیه اول سانحه باقی مانده …

  هشدار درمورد رانندگی با سرعت بیش از 80 کیلومترکه این فرصتیست برای جلوگیری از صدمات احتمالی

  و حفظ جان خود و همراهانتانهشدار درمورد رانندگی با سرعت بیش از 80 کیلومترکمربند ایمنی را ببندید

  چه در جلو نشسته‌اید و چه در صندلی عقب اتومبیل،

  چه در مسافت‌های کوتاه درون شهری و چه در مسافرت‌های بلند جاده‌ای
  هشدار درمورد رانندگی با سرعت بیش از 80 کیلومترالبته تنها در صورتیکه که قصد دارید با سرعتی بیش از هشتاد کیلومتر رانندگی کنید؛

  این توصیه را فراموشنکنید.

  هشدار درمورد رانندگی با سرعت بیش از 80 کیلومتر